Uniwersalny relatywizm zazwyczaj oszczędza też matematykę. Łatwiej śledzić w historii skoki w naukach empirycznych i humanistycznych, niż odpowiedzieć na proste pytanie: jak to się stało, że Galileusz i Newton obrócili arystotelesowską fizykę w gruzy, a dowody Euklidesa wciąż pozostają w mocy?

Leszek Kołakowski

Rok szkolny 2017/2018

 

  • European Girls’ Mathematical Olympiad, Włochy, 2018 r.

Weronika Lorenczyk (3d) srebrna medalistka

 

  • LXIX Olimpiada Matematyczna

Paweł Moćko (2d) – laureat
Łukasz Wcisło (3d) – finalista
Michał Kobiela (3d) – finalista
Weronika Lorenczyk (3d) – finalistka
Katarzyna Kępińska (2d) – finalistka
Roch Wójtowicz (2d) – finalista

Uczestnicy zawodów II stopnia:
Dorota Bujak – 1d
Adam Jeliński -1d
Rafał Loska -1d
Justyna Król -2b
Mateusz Matyjaszczyk - 2c3
Wojciech Duda – 2d
Karolina Dądela - 2d
Joanna Ginalska – 2d
Aleksander Katan – 2d
Katarzyna Kępińska – 2d
Krzysztof Kordal – 2d
Piotr Matusiak – 2d
Paweł Moćko – 2d
Maria Muszyńska – 2d
Jędrzej Wicha -2d
Roch Wójtowicz -2d
Natalia wykpis -2d
Jan Błasiok -3d
Hubert Giza – 3d
Michał Kobiela -3d
Tomasz Lamża -3d
Weronika Lorenczyk -3d
Oskar Nowak – 3d
Łukasz Wcisło -3d

30 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia

 

  • II Olimpiada Statystyczna

Bartosz Sawicki (2d) – finalista
Katarzyna Kępińska – 2d – półfinalistka
Paweł Moćko – 2d -półfinalista
12 osób wzięło udział w zawodach I stopnia

 

  • XVI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Katarzyna Kępińska (2d) – finalistka
Półfinaliści:
Adam Kernel– 3d
Hanna Tabaszewska – 2d
Anna Czachowska – 1d
50 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

  • XXXV Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Rafał Loska (1d) – finalista
Jacek Wieczorek (1d) - finalista
Karolina Dądela (2d) - finalistka
Irena Grzesik (2d) - finalistka
Michał Bartusek (1d) –list gratulacyjny
Joanna Ginalska (2d) –list gratulacyjny
Magdalena Gralińska (3c1)- list gratulacyjny
Marta Kopeć (1d) – list gratulacyjny
Jan Kuś (1d) –list gratulacyjny
Marek Ślązak (3c2) –list gratulacyjny

 

  • XXVI Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

Rafał Loska (1d) - I miejsce
Adam Jeliński (1d) – III miejsce
Finaliści:
Marta Kładź – 1d
Marcel Ścierski – 1d
Półfinaliści:
Filip Jasiński– 1d
Piotr Lisowski – 1d
Ewa Miklewska – 1d
Michał Sowiński– 1d
Daniel Oleszek - 1c1
50 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

 

  • XV Śląski Konkurs Matematyczny im. Krystyny Skórnik

Katarzyna Kępińska – 2d – laureatka I stopnia
Paweł Moćko – 2d - laureat I stopnia
Roch Wójtowicz -2d - laureat I stopnia
Wojciech Duda -2d - laureat II stopnia
Dorota Bujak -1d – laureatka II stopnia
Natalia Wykpis 2d – laureatka II stopnia
Aleksander Katan – 2d – laureat II stopnia
Jędrzej Wicha – 2d- laureat III stopnia
Karolina Dądela – 2d – laureatka III stopnia
Joanna Ginalska – 2d – laureatka III stopnia
Justyna Król– 2b – laureatka III stopnia
Rafał Loska -1d – laureat III stopnia
Krzysztof Kordal – 2d – wyróżnienie
Marta Kładź – 1d – wyróżnienie
Pozostali finaliści inaliści:
Adam Jeliński – 1d
Piotr Matusiak -2d
Mateusz Matyjaszczyk – 2c3
Bartosz Sawicki -2d
Jędrzej Wicha -2d
50 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach szkolnych ; 20 w zawodach okręgowych

 

  • XL Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Dorota Bujak (1d) – laureatka I miejsca
Aleksander Katan (2d) – laureat I miejsca
Rafał Loska (1d) – laureat II miejsca
Paweł Moćko (2d)- laureat II miejsca
Marta Kładź (1d) – laureatka III miejsca
Jędrzej Wicha (2d) – laureat III miejsca


Pozostali finaliści:
uczniowie klas pierwszych:
Kamil Brożek-1c1, Dorota Bujak-1d, Piotr Ignacy-1d, Adam Jeliński-1d, Marta Kładź-1d, Piotr Lisowsk-1d, Rafał Loska-1d, Daniel Oleszek-1c1, Mateusz Orzeł-1c1, Michał Sowiński-1d, Marcel Ścierski-1d, Mikołaj Wąsacz-1d, Jakub Wrona-1c1, Adam Żyłka-1d
uczniowie klas drugich:
Wojciech Duda -2d, Karolina Dądela-2d, Joanna Ginalska-2d, Aleksander Katan-2d, Katarzyna Kępińska-2d, Krzysztof Kordal-2d, Justyna Król-2b, Piotr Matusiak-2d, Mateusz Matyjaszczyk-2c3, Paweł Moćko-2d, Jędrzej Wicha-2d, Roch Wójtowicz-2d, Natalia Wykpis -2d.

 

  • Kangur Matematyczny 2018

Marta Kładź (1d) – bardzo dobry wynik
Dorota Bujak (1d) – bardzo dobry wynik
Rafał Loska (1d) – bardzo dobry wynik
Marcin Bilnicki (1d) – bardzo dobry wynik
Wojciech Duda (2d) – bardzo dobry wynik
Roch Wójtowicz (2d) – bardzo dobry wynik
Katarzyna Kępińska (2d) – bardzo dobry wynik
Łukasz Wcisło (3d) – bardzo dobry wynik
Weronika Lorenczyk (3d) – bardzo dobry wynik

Wyróżnienia:

  • Joanna Ginalska(2D) - wyróżnienie
  • Aleksander Katan (2D) - wyróżnienie
  • Piotr Matusiak (2D) - wyróżnienie
  • Bartosz Sawicki (2D) - wyróżnienie
  • Michał Faron (2D) - wyróżnienie
  • Emilia Bywalec (2D) – wyróżnienie
  • Filip Kosiński (2D) - wyróżnienie
  • Igor Ratajczyk (2D) - wyróżnienie
  • Karolina Dądela (2D) - wyróżnienie
  • Mikołaj Kozok (2D) – wyróżnienie
  • Krzysztof Kordal (2D) – wyróżnienie
  • Alicja Niewiadomska (2D) – wyróżnienie
  • Natalia Wykpis (2D) - wyróżnienie
  • Jędrzej Wicha (2D) - wyróżnienie
  • Justyna Król (2B) – wyróżnienie
  • Mateusz Praski (2C2) - wyróżnienie
  • Irena Grzesik (2C1) -wyróżnienie
  • Zofia Żołądź (2C2) – wyróżnienie
  • Tomasz Lamża (3D) - wyróżnienie
  • Michał Kobiela (3D) – wyróżnienie
  • Kotula Michał (3d) - -wyróżnienie
  • Marek Ślązak (2C2) - wyróżnienie
  • Oskar Nowak (3D) - wyróżnienie
  • Maciej Stekla (3D) - wyróżnienie
  • Patryk Lipka (3D) - wyróżnienie
  • Mikołaj Wąsacz (1D) – wyróżnienie
  • Piotr Lisowski (1D) - wyróżnienie
  • Adam Jeliński (1D) - wyróżnienie
  • Marcel Ścierski (1D) – wyróżnienie
  • Jakub Domogała (1C2) - wyróżnienie
  • Mateusz Orzeł (1C1) - wyróżnienie
  • Piotr Ignacy (1D) – wyróżnienie
  • Jakub Wrona (1C1) – wyróżnienie
  • Marcel Duda (1D) – wyróżnienie
  • Mateusz Jarosik (1C2) wyróżnienie
  • Jan Kuś(1D) – wyróżnienie
  • Wiktor Pantak (1C3)wyróżnienie
  • Kamil Brożek (1C1)– wyróżnienie
  • Adam Żyłka (1D) – wyróżnienie
  • Andrzej Sułkowski (1C2) – wyróżnienie
  • Liwia Baran – (1C30 -wyróżnienie
  • Ewa Mikleswka – (1D) -wyróżnienie
  • Filip Jasiński (1D0 – wyróżnienie
  • Natalia Ściora (1C1) – wyróżnienie
  • Jan Skarysz (1D) – wyróżnienie
  • Marta Krzystolik (1C2) – wyróżnienie

 

 

  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Jacek Kret (3d) – laureat III stopnia
Łukasz Stanik (3d) – laureat III stopnia

 

  • Międzynarodowe Zawody Matematyczne w Krakowie: NABOJ

Drużyna 3d/2d –5 miejsce w regionie, 10 miejsce w kraju, 17 międzynarodowo
Katarzyna Kępińska -2d, Weronika Lorenczyk -3d, Paweł Moćko-2d, Łukasz Wcisło-3d, Roch Wójtowicz-2d
Drużyna 1d/1c2 –9 miejsce w regionie, 30 miejsce w kraju
Dorota Bujak -1d, Adam Jeliński -1d, Marta Kładź-1d, Rafał Loska 1d, Franciszek Pindel -1c2

 

Jagielloński Turniej Matematyczny

Paweł Moćko (2D) – laureat I stopnia – drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej
Finaliści:
Karolina Dądela - 2d, Joanna Ginalska - 2d, Rafał Loska – 1d, Roch Wójtowicz - 2d.

 

Rok szkolny 2016/2017

 

  • European Girls’ Mathematical Olympiad, Szwajcaria, 2017 r.

Katarzyna Kempińska (1d) srebrna medalistka

 

  • LXVIII Olimpiada Matematyczna

Jakub Brojacz (3d) – laureat
Michał Biesek (3d) – finalista
Jakub Janczarski (3d) – finalista
Weronika Lorenczyk (2d) – finalistka
Katarzyna Kępińska (1d) – finalistka
Roch Wójtowicz (2d) – finalistka

Uczestnicy zawodów II stopnia:
Wojciech Duda – 1d
Joanna Ginalska – 1d
Aleksander Katan – 1d
Katarzyna Kępińska – 1d
Krzysztof Kordal – 1d
Pitr Matusiak – 1d
Paweł Moćko – 1d
Maria Muszyńska – 1d
Jan Błasiok -2d
Hubert Giza – 2d
Michał Kobiela -2d
Tomasz Lamża -2d
Weronika Lorenczyk -2d
Oskar Nowak – 2d
Łukasz Wcisło -2d
Karolina Antonik -3d
Jakub Gajecki -3d
Kacper Kipa -3d
Maciej Paliga – 3d
Anna Pawlus 3d
Arkadiusz Maruszczak -3d
Michał Biesek – 3d
Jakub Janczarski -2d
30 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia

 

  • XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Jakub Brojacz (3d) – laureat

Półfinaliści:
Karolina Dądela – 1d
Roch Wojtowicz- 1d
Weronika Lorenczyk -2d
Hanna Tabaszewska – 2d
Julia Wojak – 2d
Gabriela Irzyk – 3d
Weronika Pawłowska -3d
Anna Pawlus – 3d
Maciej Paliga – 3d
Sebastian Surdel -3d
50 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

  • XXXIV Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Igor Ratajczyk (1d) – finalista
Karolina Dądela (1d) - list gratulacyjny
Karolina Fiutak (3b) –list gratulacyjny
Michał Kotula (2d) –list gratulacyjny
Julia Moska (1d) –list gratulacyjny
Jacek Wójtowicz (3d) –list gratulacyjny

 

  • XIX Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

Wojciech Duda (1d) - I miejsce
Katarzyna Kępińska – 1d – II miejsce
Aleksander Katan – 1d – III miejsce

Finaliści:
Joanna Ginalska – 1d
Sebastian Oleksa – 1d
Roch Wojtowicz – 1d

Półfinaliści:
Krzysztof Kordal – 1d
Justyna Król – 1b
Piotr Matusiak – 1d
Paweł Moćko – 1d
40 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

 

  • XIV Śląski Konkurs Matematyczny

Katarzyna Kępińska – 1d – laureatka I stopnia 
Michał Kobiela -2d - laureat I stopnia
Weronika Lorenczyk (d) – laureatka II stopnia
Paweł Moćko – 1d - laureat II stopnia
Łukasz Wcisło-2d - laureat II stopnia
Roch Wojtowicz -1 d - laureat III stopnia
Tomasz Lamża -2d - laureat III stopnia
Aleksander Katan – 1d – wyróżnienie 
Mateusz Matyaszczyk – 1c3 – wyróżnienie
Oskar Nowak – 2d - wyróżnienie

Finaliści:
Jan Błasiok – 2d
Wojciech Duda – 1d
Jędrzej wicha – 1d
52 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach szkolnych ; 20 w zawodach okręgowych

 

  • XXXVIV Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Katarzyna Kępińska – (1d) – laureatka I miejsca
Weronika Lorenczyk (2d) – laureatka I miejsca
Sebastian Oleksa (1d) – laureat II miejsca
Łukasz Wcisło (2d )- laureat II miejsca 
Paweł Moćko (1d) – wyróżnienie 

Finaliści:
Justyna Król – 1b
Wojciech Duda – 1d
Joanna Ginalska – 1d
Krzysztof Kordal – 1d
Mikołaj Kozok – 1d
Natalia Wykpis – 1d
Jan Błasiok – 2d
Maciej Brzyski – 2d
Michał Kobiela -2d
Michał Kotula -2d
Agnieszka Stawinoga- 2d
31 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

  • Olimpiada Statystyczna

Jacek Wójtowicz (3d) – kwalifikacja do części ustnej zawodów II stopnia
11 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

  • Kangur Matematyczny 2017

Weronika Lorenczyk (2d) – laureatka
Łukasz Wcisło (2d) – laureat
Paweł Moćko (1d) – laureat
Jędrzej Wicha (1d) – laureat 
Sebastian Surdel (3d) – laureat 
Jakub Brojacz (3d) – bardzo dobry wynik
Michał Biesek (3d) – bardzo dobry wynik
Krzysztof Kordal (1d) – bardzo dobry wynik
Wojciech Duda (1d) – bardzo dobry wynik
Roch Wojtowicz (1D)  - wyróżnienie
Joanna Ginalska(1D)  - wyróżnienie
Aleksander Katan (1D)  - wyróżnienie
Piotr Matusiak (1D)  - wyróżnienie
Bartosz Sawicki (1D)  - wyróżnienie
Michał Faron (1D)  - wyróżnienie
Sebastian Oleksa (1D)  - wyróżnienie
Katarzyna Kępińska (1D)  - wyróżnienie
Filip Kosiński (1D)  - wyróżnienie
Mateusz Matyaszczyk (1C3)  - wyróżnienie
Igor Ratajczyk (1D)  - wyróżnienie
Maria Muszyńska (1D)  - wyróżnienie
Karolina Dądela (1D)  - wyróżnienie
Natalia Wykpis (1D)  - wyróżnienie
Marta Guzy (1D)  - wyróżnienie
Mateusz Praski (1C2)  - wyróżnienie
Mikołaj Kozok (1D)  - wyróżnienie
Adam Kernel (2D)  - wyróżnienie
Tomasz Lamża (2D) - wyróżnienie
Michał Kobiela (2D) – wyróżnienie
Czudak Jacek (2b) - wyróżnienie
Kotula Michał (2d) - -wyróżnienie
Marek Ślązak (2C2) - wyróżnienie
Karol Piechota (2C2) –wyróżnienie
Oskar Nowak (2D) - wyróżnienie
Maciej Brzyski (2D) - wyróżnienie
Łukasz Kita (2D)  - wyróżnienie
Jakub Janczarski (2D) – wyróżnienie
Arkadiusz Maruszczak (3D) - wyróżnienie
Maciej Paliga (2D) - wyróżnienie
Kamil Jabłoński (3C1) – wyróżnienie
Kacper Kipa (3D) - wyróżnienie
Jakub Gajdecki (3D) - wyróżnienie
Anna Pawlus (3D) – wyróżnienie
Karol Kwapich (3D) – wyróżnienie
Jakub Maciążek (3D) – wyróżnienie

 

  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Jacek Kret (3d) – laureat III stopnia
Łukasz Stanik (3d) – laureat III stopnia

 

  • Międzynarodowe Zawody Matematyczne w Krakowie: NABOJ

Drużyna 3d/2d –3 miejsce w regionie, 12 miejsce w kraju
Jakub Brojacz -3d
Kacper Kipa - 3d
Anna Pawlus -3d
Weronika Pawłowska- 3d
Łukasz Wcisło - 2d

Drużyna 1d– 4 miejsce w regionie, 16 miejsce w kraju
Wojciech Duda -1d
Aleksander Katan – 1d
Paweł Moćko – 1d
Jędrzej Wicha -1d
Roch Wójtowicz – 1d  

 

Rok szkolny 2015/2016



  • LXVII Olimpiada Matematyczna

Jakub Brojacz (2d) – laureat, Srebrny medal drużynowo, indywidualne wyróżnienie w „10th Middle European Mathematical Olimpiad”, Austria, 2016 r.
Marcel Rychlewski (3d) – finalista
Filip Lisiewski (3d) – finalista
Beniamin Stecuła 3d) – finalista
Paweł Zięcik (3d) – finalista
Uczestnicy zawodów II stopnia:
Błasiok Jan -1d
Michał Kobiela -1d
Wcisło Łukasz -1d
Lorenczyk Weronika -1d
Karolina Antonik -2d
Jakub Gajecki v-2d
Kacper Kipa -2d
Pawlus Anna -2d
Maruszczak Arkadiusz -2d
Janczarski Jakub -2d
Sebastian Surdel -2d
Wiśniewski Łukasz -3b
Jacek Kret -3d
20 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia

 

  • XIV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Maciej Paliga (2d) – laureat, reprezentant Polski na Olimpiadę Międzynarodową, Srebrny medalista XIV Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej, Mysore – Indie, 2016 r.
Jakub Brojacz (2d) – finalista
Łukasz Stanik (3d) – finalista
Półfinaliści:
Weronika Lorenczyk -1d
Weronika Pawłowska -2d
Marcel Rychlewski -3d
Łukasz Wcisło -1d
Mteusz Wiśniewski -3b
50 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

  • XXXIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Jakub Gajdecki (2d) – III miejsce
Weronika Pawłowska (2d) –nagroda za najlepsza prezentację finałową
Gabriela Irzyk (2d) –finalistka
Jakub Tkacz (2d) – finalista
Karolina Fiutak (2b) – finalistka
Klaudia Korlacka (1d)  – finalistka
Michał Kotula (1d) - finalista
Armand Pajor (2c2) –list gratulacyjny

  • XIX Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

Łukasz Wcisło (1d) -  II miejsce
Finaliści:
Maciej Brzyski -Id
Patryk Lipka- Id
Rafał Pussy- Ic3   
Półfinaliści:
Jan Błasiok -Id
Jakub Gumulski- Id
Michał Kobiela- Id
Weronika Lorenczyk Id
Karol Łata- Ic1
Filip Rabstein- Ib
Agnieszka Stawinoga- Id
30 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

  • XIII Śląski Konkurs Matematyczny

Jakub Brojacz (2d) – laureat II stopnia
Karolina Fiutak (2b) - wyróżnienie
Weronika Lorenczyk (1d) – wyróżnienie
Jakub Janczarski (2d) -  wyróżnienie
Finaliści:
Karolina Antonik -2d
Michał Biesek-2d
Jakub Gajecki 2d
Michał Kobiela -1d
Tomasz Lamża -Id
Weronika Lorenczyk-Id
Anna Pawlus- 2d
Sebastian Surdel- 2d
Jakub Tkacz-2d
Łukasz Wcisło-Id
53 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach szkolnych ; 21 w zawodach okręgowych

  • XXXVII Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Weronika Lorenczyk (1d) – laureatka I miejsca
Jakub Brojacz (2d) – laureat I miejsca
Tomasz Lamża (1d) – laureat II miejsca
Sebastian Surdel (2d) - laureat II miejsca
Maciej Paliga (2d) - laureat III miejsca
Łukasz Wcisło(1d)- wyróżnienie
Finaliści:
Michał Kobiela -1d
Klaudia Korlacka- 1d
Agnieszka Stawinoga-  1d
Maciej Stekla -1d
Hanna Tabaszewska -1d
Karolina Fiutak – 2b
Kamil Jabłoński  - 2c1
Jakub Janczarski – 2d
Kacper Kipa – 2d
Aleksandra Nowak – 2d
Anna Pawlus -2d
27 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

  • XXX Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych XII Mistrzostwa Polski

Kacper Kipa  (1d) – finalista
Maciej Paliga (2d) – finalista

  • Kangur Matematyczny 2016

Marcel Rychlewski (3d) – laureat
Brojacz Jakub (2d) – laureat
Łukasz Wcisło (1d) - laureat
Weronika Lorenczyk (1d) – bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
• J an Błasiok (1D) - wyróżnienie
•  Tomasz Lamża (1D) - wyróżnienie
•  Konrad Kwaśniok (1D) - wyróżnienie
•  Marek Ślązak (1C2) - wyróżnienie
•  Adam Kernel (1D)  - wyróżnienie
•  Maciej Stekla (1D) - wyróżnienie
•  Maciej Brzyski (1D)  - wyróżnienie
•  Klaudia Korlacka (1D)  - wyróżnienie
•  Hanna Tabaszewska (1D) - wyróżnienie
•  Michał Kobiela (1D) – wyróżnienie
•  Anna Pawlus (2D) - wyróżnienie
•  Sebastian Surdel (2D) - wyróżnienie
•  Michał Biesek (2D)  - wyróżnienie
•  Piotr Konarski (2C1) - wyróżnienie
•  Jakub Gajdecki (2D) - wyróżnienie
•  Wojciech Pawlik (2D) - wyróżnienie
•  Maciej Paliga (2D) - wyróżnienie
•  Arkadiusz Maruszczak (2D) - wyróżnienie
•  Weronika Pawłowska (2D) - wyróżnienie
•  Jakub Janczarski (2D) - wyróżnienie
•  Bartosz Biegun (2D) - wyróżnienie
•  Patryk Walczak (2D) - wyróżnienie
•  Maciej Duda (2B) - wyróżnienie
•  Jakub Maciążek (2D) – wyróżnienie
•  Kamil Olszewski (3C2) - wyróżnienie
•  Mateusz Wiśniewski (3B) - wyróżnienie
•  Łukasz Stanik (3D) - wyróżnienie
•  Krzysztof Nowicki (3D) - wyróżnienie
•  Karolina Chochół (3D) - wyróżnienie
•  Mirosław Ściebura (3D) - wyróżnienie
•  Dawid Bauke (3C2) - wyróżnienie

  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Jacek Kret (3d) – laureat III stopnia
Łukasz Stanik (3d) – laureat III stopnia

  • Międzynarodowe Zawody Matematyczne w Krakowie: NABOJ

Drużyna 3d/2d – XV miejsce w kraju
Marcel Rychlewski, 3d
Jakub Janczarski, 2d
Anna Pawlus, 2d
Weronika Pawłowska, 2d
Sebastian Surdel, 2d

 

Rok szkolny 2014/2015



  • LXVI Olimpiada Matematyczna

Marcel Rychlewski (2d) – finalista
Filip Lisiewski (2d) – finalista
Beniamin Stecuła 3d) – finalista
Paweł Zięcik (3d) – finalista

Uczestnicy zawodów II stopnia:

Anna Balicka (3d)
Anna Bukowska (3d
Szymon Gogoc (3d)

Aleksander Lisiecki (3d)
Jan Wilczek (3d)
Jacek Kret (2d)
Karolina Antonik (1d)
Jakub Brojacz (1d)
Jakub Gajdecki (1d)

Kacper Kipa (1d)

 

18 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia



  • XIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Jakub Brojacz (1d) – finalista

Półfinaliści:

Beniamin Stecuła (3d)
Piotr Poprawa (3d)
Michał Herman (1c1)

Weronika Pawłowska (1d)
Anna Bukowska (3d)

Szymon Gogoc (3d)
Kornel Błąkała (1c1)
Jakub Tkacz (1d)
Maciej Paliga (1d)

50 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

 

  • XXXII Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Malwina Kubas (2d) – II miejsce
Szymon Gogoc (3d) –finalista
Daniel Dystrych (3d) –finalista
Jacek Wojtowicz (1d) – finalista
Aleksandra Nowak (1d) – finalistka
Ewa Szadkowska (2d) – finalistka
Jan Łęski (2d) - finalista
Mirosława Siejna (3b) –list gratulacyjny
Małgorzata Sowińska (3b)- list gratulacyjny
Jakub Stolarczyk (3d) - list gratulacyjny
Gabriela Irzyk (1d ) - list gratulacyjny
Jakub Brojacz (1d) - list gratulacyjny
Mateusz Wiśniewski (2b) - list gratulacyjny

 

 

  • XXIII Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

Jakub Brojacz (1d) - I miejsce
Sebastian Surdel (1d)
- II miejsce

Finaliści:

Joanna Krodkiewska (1d)
Jakub Janczarski (1d)

Półfinaliści:

Bartosz Biegun (1d)
Piotr Konarski (1c1)
Jakub Maciążek (1d)
Szymon Piaszczyński (1d)
Jakub Tkacz (1d)

 

35 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

 

  • XII Śląski Konkurs Matematyczny

Marcel Rychlewski (2d) – laureat I stopnia
Jakub Brojacz (1d) – laureat III stopnia
Filip Lisiewski (2d) – laureat III stopnia
Jakub Gajecki (1d) – wyróżnienie
Jacek Kret (2d) - wyróżnienie

Finaliści:

Joanna Krodkiewska (1d)
Michał Biesek (1d)
Malwina Kubas (2d)
Łukasz Stanik (2d)
Piotr Bienias (2c3)
Jakub Holewie (2c3)
Marta Międlak (2c1)
Gabriel Nieciąg (2c1)
Sebastian Surdel (1d)

48 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

  • XXXVI Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Krzysztof Nowicki (2d) -wyróżnienie
Piotr Jóźwik–Wabik (2d)- finalista
Łukasz Stanik (2d)- wyróżnienie
Mirosław Ściebura (2d) - finalista
Nikodem Skalski (2d) - finalista
Michał Domino (2d) - finalista
Michał Szopa (1c3) - finalista

20 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

 

  • XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

Beniamin Stecuła (3d) – I miejsce w finale krajowym, reprezentant Polski na zawody międzynarodowe

Kacper Kipa (1d) – finalista

 

 

 

 

  • Kangur Matematyczny 2014

Marcel Rychlewski (2d) – laureat
Brojacz Jakub (1d) – laureat
Biesek Michał (1d) – bardzo dobry wynik
Stecuła Beniamin (3d) – bardzo dobry wynik
Filip Lisiewski(2d)–wyróżnienie
Łukasz Stanik (2d)–wyróżnienie
Wiktor Mielniczuk (2c1) –wyróżnienie
Jacek Kret (2d) –wyróżnienie
Wiśniewski Mateusz (2b) –wyróżnienie
Chochoł Karolina (2d) –wyróżnienie
Nowicki Krzysztof (2d)–wyróżnienie
Międlak Marta (2c1) –wyróżnienie
Bienias Piotr (2c3) –wyróżnienie
Masłowski Przemysław (2c1) –wyróżnienie
Domino Michał (2d) –wyróżnienie
Suchoń Grzegorz (3d) –wyróżnienie
Zięcik Paweł (3d) –wyróżnienie
Isalski Michał (3d) –wyróżnienie
Poprawa Piotr (3d) –wyróżnienie
Taborowski Pawel (3d) –wyróżnienie
Goc Mateusz (3d) –wyróżnienie
Wilczek Jan (3d) –wyróżnienie
Balicka Anna (3d) –wyróżnienie
Cieciura Agata (3b) –wyróżnienie
Kacper Kipa (1d) –wyróżnienie
Gajecki Jakub (1d) –wyróżnienie
Surdel Sebastian (1d)–wyróżnienie
Piaszczyński Szymon (1d) –wyróżnienie
Jabłoński Kamil (1c1) –wyróżnienie
Krodkiewska Joanna (1d) –wyróżnienie
Jakub Maciążek (1d) –wyróżnienie
Weronika Pawłowska (1d) –wyróżnienie
Jacek Wojtowicz (1d) –wyróżnienie
Jakub Janczarski (1d) –wyróżnienie
Wojciech Pawlik (1d) –wyróżnienie
Maciej Paliga (1d) –wyróżnienie
Bartosz Biegun (1d) –wyróżnienie

W konkursie wzięło udział 113 uczniów naszej szkoły

 

 

  • Olimpiada o diamentowy Indeks AGH

Jan Wilczek (3d) – laureat III stopnia
Aleksander Lisiecki (3d) – laureat III stopnia

 

 

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny w Koszycach na Słowacji NABOJ

Drużyna A klasy 1d – VI miejsce wśród polskich drużyn, X miejsce w klasyfikacji ogólnej
Drużyna B klasy 1d – XVII miejsce wśród polskich drużyn, XXXV miejsce w klasyfikacji ogólnej
Drużyna A klasy 3d/2d – IV miejsce wśród polskich drużyn, VI miejsce w klasyfikacji ogólnej
Drużyna B klasy 2c3/2d – 17 miejsce wśród polskich drużyn, 88 miejsce w klasyfikacji ogólnej

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014



  • LXIV Olimpiada Matematyczna

Beniamin Stecuła (2d) – finalista

Uczestnicy zawodów II stopnia:

 

Filip Lisiewski (1d)
Marcel Rychlewski (1d)
Anna Balicka (2d)
Anna Bukowska (2d)
Paweł Taborowski (2d)
Paweł Zięcik (2d)
Adam Chwila (3c2)
Piotr Kostorz (3c3)

Krzysztof Taborowski (3c3)
Robert Nawias (3c4)
Jakub Sieroń (3d)

18 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia


  • XI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Beniamin Stecuła (2d) – finalista

Półfinaliści:

Daniel Dystrych (2d)
Przemysław Gepfert (2d)
Tomasz Kućma (3d)
Natalia Marcinkiewicz (2d)
Piotr Poprawa (2d)
Marek Szostok (2d)

50 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

  • XXXI Ogólnopolski Sejmik Matematyków

 

 

Malwina Kubas (1d) – finalistka
Szymon Gogoc (2d) –
finalista
Jakub Sieroń (3d)
- finalista
Anna Bednarczyk (2c2)–
list gratulacyjny
Michał Cender (2c2) – list gratulacyjny
Mirosława Siejna (2b)list gratulacyjny
Małgorzata Sowińska (2b)-
list gratulacyjny
Ewa Szadkowska (1d) –
list gratulacyjny

 

 

  • XXII Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”


Filip Lisiewski (1d) – III miejsce
Łukasz Stanik (1d) – finalista

Półfinaliści:

Franciszek Baron (1c3)
Anna Hyrnik (1c2)
Jan Łęski (1d)
Jacek Kret (1d)
Marcel Rychlewski (1d)
Nikodem Skalski (1d)


32 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

 

  • XI Śląski Konkurs Matematyczny

Marcel Rychlewski (1d) – laureat I stopnia
Paweł Zięcik (2d
) - laureat II stopnia
Beniamin Stecula (2d)
–laureat III stopnia
Paweł Taborowski (2d) - laureat III stopnia
Aleksander Lisiecki (2d) –
wyróżnienie
Anna Bukowska (2d) – finalistka
Anna Balicka (2d) –
finalistka
Daniel Dystrych (2d)
– finalista
Przemysław Gepfert (2d)
- finalista
Filip Lisiewski(1d)
–finalista
Grzegorz Suchoń
(2d) - finalista

45 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

  • XXXV Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

 

 

 

Marcel Rychlewski (1d) – I miejsce
Beniamin Stecuła (2d) – I miejsce
Paweł Zięcik (2d)
– II miejsce
Filip Lisiewski (1d) –
III miejsce
Anna Balicka (2d) -
III miejsce
Krzysztof Nowicki (1d) -
wyróżnienie
Franciszek Baron (1c3)-
finalista
Piotr Jóźwik–Wabik (1d)-
finalista
Jacek Kret (1d)-
finalista
Jan Łęski (1d)- finalista
Łukasz Stanik (1d)-
finalista
Mirosław Ściebura (1d)-
finalista
Przemysław Gepfert (2d)-
finalista
Natalia Marcinkiewicz (2d)
-finalistka
Grzegorz Suchoń (2d)-
finalista
Paweł Taborowski (2d)-
finalista
Jan Wilczek (2d)-
finalista

38 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

  • XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

 

Beniamin Stecuła (2d) – VII miejsce w finale krajowym, reprezentant Polski na zawody międzynarodowe
Natalia Marcinkiewicz (2d) - finalistka

 

 

 

  • Kangur Matematyczny 2013

Beniamin Stecuła (2d) –laureat
Marcel Rychlewski (1d)
– laureat
Paweł Taborowski (2d)- bardzo dobry wynik
Alicja Starczewska (3d)
– bardzo dobry wynik
Jakub Sieroń (3d)
- bardzo dobry wynik
Łukasz Stanik(1d) –
wyróżnienie
Jacek Kret (1d)-
wyróżnienie
Karolina Chochół (1d)
- wyróżnienie
Filip Lisiewski (1d) –wyróżnienie
Paweł Zięcik (2d)
- wyróżnienie
Przemysław Gepfert (2d)- wyróżnienie
Krzysztof Łyszkowski (2d)
- wyróżnienie
Grzegorz Suchoń (2d)
- wyróżnienie
Anna Balicka (2d)
- wyróżnienie
Anna Bukowska (2d)
- wyróżnienie
Jan Wilczek (2d)
- wyróżnienie
Natalia Marcinkiewicz (2d)
– wyróżnienie
Piotr Kostorz (3c3) – wyróżnienie
Kacper Janoszek (3c4)
– wyróżnienie
Krzysztof Krawczyk (3c4)
– wyróżnienie
Krzysztof Kempa (3c1) – wyróżnienie
Piotr Domaradzki (3d)
– wyróżnienie
Tomasz Kućma (3d) – wyróżnienie
Wojciech Kosierski (3c2)
– wyróżnienie
Wojciech Grędel (3c3)
– wyróżnienie
Jakub Tustanowski (3d)
– wyróżnienie
Agnieszka Upierz (3d)
– wyróżnienie

W konkursie wzięło udział 88 uczniów naszej szkoły

 

 

  • Olimpiada o diamentowy Indeks AGH

Alicja Starczewska - laureatka II miejsca
Jakub Sieroń (3d) - laureat III miejsca

 

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny w Koszycach na Słowacji NABOJ

Drużyna klasy Id - I miejsce wśród polskich drużyn, 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej
w składzie:
Malwina Kubas
Marcel Rychlewski
Jacek Kret
Filip Lisiewski
Łukasz Stanik

Drużyna klasy IId - II miejsce wśród polskich drużyn, 28 miejsce w klasyfikacji ogólnej
w składzie:
Anna Balicka
Anna Bukowska
Aleksander Lisiewski
Paweł Taborowski
Paweł Zięcik

 

  • Konkurs "Matematyka bez granic"

Klasa Id zajęła II miejsce

 

 

Rok szkolny 2012/2013



  • LXIV Olimpiada Matematyczna

Karol Bacik (3d) – finalista

Uczestnicy zawodów II stopnia:
Adam Chwila (2c2)
Piotr Domaradzki (2d)
Piotr Klasa (3d)
Piotr Kostorz (2c3)
Michał Książek (3d)
Piotr Pikul (3d)
Jakub Sieroń (2d)
Beniamin Stecuła (1d)
Krzysztof Taborowski (2c3)
Wojciech Waniek (3d)

20 uczniów wzięło udział w zawodach I stopnia

 

  • XI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Beniamin Stecuła (1d) – finalista

Półfinaliści:
Karol Bacik (3d)
Anna Balicka (1d)
Anna Bukowska (1d)
Piotr Domaradzki (2d)
Roman Hyla (3d)
Daniel Kica (1d)
Michał Krupa (3d)
Tomasz Kućma (2d)
Michał Łyp (3d)
Natalia Marcinkiewicz (1d)
Konrad Patyński (2c2)
Jakub Sieroń (2d)
Alicja Starczewska (2d)

12 osób zakwalifikowało się do finału
45 uczniów wzięło udział w eliminacjach szkolnych

 

  • XI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Mariusz Nowak (2d) – wyróżnienie w finale
Daniel Dystrych (1d) –finalista
Edyta Jaczyńska (1d) –list gratulacyjny
Karolina Wojak (3d) – list gratulacyjny
Małgorzata Hali (1c2) –list gratulacyjny
Robert Nawias (2c4) –list gratulacyjny

 

  • XXI Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”

Beniamin Stecuła (1d) – I miejsce
Anna Bukowska (1d) – II miejsce
Grzegorz Suchoń (1d) – III miejsce
Piotr Poprawa (1d) – finalista

Półfinaliści:
Anna Balicka (1d)
Anna Bukowska (1d)
Michał Cender (1c2)
Dominika Godzisz 1c3)
Szymon Gogoc (1d)
Bartosz Majewski (1c3)
Natalia Marcinkiewicz (1d)
Dawid Nowak (1d)
Radosław Olko (c2)
Piotr Poprawa (1d)
Grzegorz Sałata (1c3)
Paweł Taborowski (1d)
Jan Wilczek (1d)

34 uczniów klas pierwszych wzięło udział w eliminacjach

 

  • X Śląski Konkurs Matematyczny

Jakub Sieroń (2d) – laureat
Beniamin Stecula (1d) –laureat
Anna Balicka (1d) –wyróżnienie
Piotr Kostorz (2c3) – wyróżnienie
Alicja Starczewska (2d) –– wyróżnienie
Paweł Taborowski (1d) –finalista
Piotr Domaradzki (2d) – finalista
Paweł Zięcik (1d) –finalista

37 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

  • XXXV Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Beniamin Stecuła (1d) – I miejsce
Piotr Domaradzki (2d) –I miejsce
Jakub Sieroń (2d) – II miejsce
Łukasz Wiśniewski (2c1) –III miejsce
Natalia Marcinkiewicz (1d) -wyróżnienie
Paweł Taborowski (1d) - -wyróżnienie
Anna Balicka (1d) - finalistka
Grzegorz Sałata (1c3)- finalista
Piotr Kostorz (2c3) )- finalista
Tomasz Kućma (2d) )- finalista
Mariusz Nowak (2d) )- finalista
Alicja Sarczewska (2d) ) - finalistka
Krzysztof Taborowski (2d) )- finalista

37 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w eliminacjach

 

  • Konkurs w ramach święta liczby PI - Epigramat

Karol Bacik (3d) – finalista
Piotr Pikul (3d) – finalista
Piotr Klasa (3d) – wyróżnienie

 

  • XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

Beniamin Stecuła (1d) – VI miejsce w finale krajowym, reprezentant Polski na zawody międzynarodowe

 

  • Kangur Matematyczny 2013

Beniamin Stecuła (1d) –laureat
Jakub Sieroń (2d) – laureat
Michał Krupa (3d) - wynik bardzo dobry
Alicja Starczewska (2d)- wynik bardzo dobry
Piotr Domaradzki (2d) - wynik bardzo dobry
Karol Bacik (3d- wynik bardzo dobry)
Klasa Piotr (3d) - wynik bardzo dobry
Kostorz Piotr (2c3) - wynik bardzo dobry
Natalia Marcinkiewicz (1d) - wynik bardzo dobry

Wyróżnienie: 33 uczniów
W konkursie wzięło udział 108 uczniów naszej szkoły

 

Rok szkolny 2011/2012



  • LXII Olimpiada Matematyczna

13 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
1 laureat: Paweł Kura - 3d
4 finalistów: Tomasz Cwielung-3d, Marcin Kurka- 3d, Wojciech Waniek -2d, Michał Żurek -3d

 

  • IX Edycja Śląskiego Konkursu Matematycznego

12 osób zakwalifikowało się do finału
Karol Bacik -2d, Piotr Klasa 2d, Wojciech Waniek - 2d oraz Jakub Sieroń- 1d uzyskali tytuł laureata,
Marcin Łyp -2d, Krzysztof Taborowski -1c3 oraz Piotr Domaradzki -1d uzyskali wyróżnienie

 

  • Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało 141 uczniów.

Bardzo dobry wynik: Wawrzyniec Kostorz -3d, Tomasz Cwielung -3d, Tomasz Chyrowicz -3d, Beata Choroba, -3d Michał Krupa- 2d, Piotr Pikul -2d, Marcin Łyp -2d, Wojciech Waniek -2d, Alicja Starczewska -1d, Piotr Domaradzki -1d, Jakub Sieroń -1d, Krzysztof Krawczyk -1c4 , Piotr Kostorz -1c3 – nagrody rzeczowe
Wyróżnienie – 29 uczniów

 

  • XXVIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego

Na konkurs wysłano 11 prac naszych uczniów, 4 osoby zakwalifikowały się dofinału
Po prezentacji finałowej uzyskano wyniki:
Karol Bacik -2d – I miejsce
Piotr Pikul - 2d – III miejsce
Mariusz Nowak -1d – wyróżnienie
Karolina Wojak – finalistka
Dodatkowo prezentacja Karola Bacika została nagrodzona nagrodami publiczności za najlepsze wystąpienie według nauczycieli oraz według uczestników
Listem gratulacyjnym nagrodzeni zostali:
Marta Gołąbek -2d , Robert Nawias -1c4, Ewa Szostok -1b

 

  • XXXIV Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

Laureat I miejsca: Piotr Pikul -2d
Laureaci II miejsca: Adam Seweryn, Tomasz Kućma -1d
Laureat III miejsca: Michał Krupa -2d
Wyróżnienia: Karol Bacik, Krzysztof Taborowski -1c3

 

  • XIX Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”

Agnieszka Lupierz -1d – laureatka II miejsca

 

  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

laureat: Michał Żurek -3d

 

  • Pierwszy Ogólnokrajowy Konkurs matematyczny On-line

Agnieszka Lupierz -1d – laureatka II miejsca

 

  • Konkurs klas „Matematyka bez Granic”

Klasa 1 c1 zajęła II miejsce w regionie
Klasa Id zajęła III miejsce w regionie

 

Rok szkolny 2010/2011

 

  1. LXII Olimpiada Matematyczna:
    • 20 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
    • 2 finalistów: Tomasz Sodzawiczny (3d), Martyna Gajos (3c3),
  2. VIII Edycja Śląskiego Konkursu Matematycznego
    • 16 osób zakwalifikowało się do finału
    • Tomasz Cwielung (2 d), uzyskał tytuł laureata I stopnia,
    • Wawrzyniec Kostorz (2d), Paweł Kura (2d), Maciej Ogórek (2d) uzyskali tytuł laureata II stopnia,
    • Igor Bałys (2d), Marcin Kurka (2d), Joanna Szczepek (2d), Karol Bacik (1d), Beata Choroba (2d), Natalia Kupiec (2d), Piotr Urbańczyk (2d) uzyskali wyróżnienie
  3. Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało 140 uczniów. Otrzymaliśmy następujące nagrody:
    • Bardzo dobry wynik
      • Piotr Klasa (1d) - wycieczka do Budapesztu
      • Piotr Pikul (1d), Tomasz Cwielung (2d), Wawrzyniec Kostorz (2d), Paweł Kura (2d), Beata Choroba (2d), Jan Resiak (3d) – nagrody rzeczowe
    • Wyróżnienie - 34 uczniów
  4. XXVIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego
    Na konkurs wysłano 8 prac naszych uczniów, do prezentacji finałowej zostay dopuszczone prace:
    • Karola Bacika – 1d („Grafy eulerowskie)”
    • Tomasza Chyrowicza– 2d („Kryptografia w praktyce”)
    • Piotra Wasilewskiego -1b („Statystyka -kłamstwa, wierutne kłamstwa! Ale czy na pewno?”)
    • Tomasza Zaręby -2c1 („Listy do licealisty. Średnie matematyczne”)
    Uczeń Karol Bacik zajął 3 miejsce.
    Listem gratulacyjnym nagrodzeni zostali:
    • Michał Ciołczyk (2d), Piotr Pikul (1d),
  5. XXXIII Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy” - 16 osób w finale
    • Laureaci II miejsca:
      • Piotr Pikul -1d, Natalia Kupiec -2d
    • Laureat III miejsca:
      • Karol Bacik 1d
  6. XIX Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”- 2 osoby w finale, w tym
    • Karol Bacik 1d – laureat III miejsca
  7. Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej
    • do finału krajowego zakwalifikował się Łukasz Stangrecki (3d)
  8. Potyczki Matematyczne - konkurs organizowany przez pracowników Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego
    • Jan Resiak 3d - 10 miejsce w finale krajowym
  9. Międzynarodowy Konkurs Gier Matematycznych i Logicznych.
    • finaliści: Adam Białożyt (3d), Jan Resiak (3d), Tomasz Sodzawiczny (3d),
  10. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczno-Logiczna organizowana przez portal: zadane.pl
    • finaliści : Piotr Ciura (6 miejsce) -2d, Beata Choroba -2d, Marcin Kurka -2d
  11. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – matematyka
    • finalista: Paweł Kura -2d
  12. Internetowy Konkurs z Matematyki organizowany przez Politechnikę Warszawską
    • laureat 4 miejsca: Wawrzyniec Kostorz - 2d
  13. Konkurs klas „Matematyka bez Granic” – startowały wszystkie klasy pierwsze
    • Klasa 1 d zajęła III miejsce w regionie

Rok szkolny 2009/2010

 

LXI Olimpiada Matematyczna:

  • 12 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
  • 3 finalistów: Sebastian Lisiewski (3d)- wyróżnienie w finale , Tomasz Sodzawiczny ( 2d), Paweł Kura (1d)

VII Edycja Śląskiego Konkursu Matematycznego

  • 15 uczniów reprezentowało szkołę w zawodach rejonowych
  • 13 osób zakwalifikowało się do finału
    • uczniowie: Jan Resiak (2 d), Natalia Kupiec (1d), Paweł Kura (1d) uzyskali tytuł laureata I stopnia
    • Adam Białożyt ( 2d), Tomasz Chyrowicz (1d), Wawrzyniec Kostorz (1d) uzyskali tytuł laureata II stopnia,
    • Tomasz Sodzawiczny ( 2d), Tomasz Smołka (2d), Beata Choroba (1d), Tomasz Cwielung (1d) uzyskali tytuł laureata III stopnia,
    • Marcin Kurka (1d) uzyskał wyróżnienie

Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało w sumie 117 uczniów. Otrzymaliśmy następujące nagrody:

 

  • Bardzo dobry wynik
  • uczeń klasy 1d – Paweł Kura - wycieczka na Węgry
  • Jan Resiak (2d), Adam Białożyt (2d), Łukasz Karnia (1d), Wawrzyniec Kostorz (1d), Maciej Ogórek (1d), Sebastian Lisiewski (3d), Krystian Dowolski (3d), Wojciech Kałuski (3d) – nagrody I stopnia
    • Wyróżnienie i nagrody II stopnia - 31 uczniów

XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych i Mistrzostwa Polski

  • w finale krajowym, szkołę reprezentowało 6 osób
    • Wojciech kałuski (3d), Michel Migas (3d), Dawid Sołtysiki (3d), Jan Resiak (2d), Adam Białożyt (2d), Tomasz Sodzawiczny (2d)

 

XXVIi Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego

Na konkurs wysłano 4 prace naszych uczniów,

do prezentacji finałowej została dopuszczone zostały prace :

  • Sebastiana Lisiewskiego – 3d
  • Marzeny Iskierki - 2d
  • Wojciecha Sikory–1c2
  • Tomasza Chyrowicza 1d

Uczeń Sebastian Lisiewski zajął 2 miejsce

Listem gratulacyjnym nagrodzeni zostali:

  • Joanna Szczepek (1d), Łukasz Dyjas (2c2)

XXXII Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”.

16 osób w finale

  • Laureaci III miejsca:
    • Maria Skwara (2d), Wawrzyniec Kostorz (1d)
    • 3 wyróżnienia

Konkurs klas „Matematyka bez Granic” – startowały wszystkie klasy pierwsze

  • Klasa 1 d zajęła I miejsce w kraju
  • Klasa 1 c2 zajęła 4 miejsce w regionie
  • Klasa 1c1 zajęła 9 miejsce w regionie
  • Klasa 1b zajęła 10 miejsce w regionie

XVIII Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”

  • II Miejsce:
    • Piotr Ciura (1d)
    • Paweł Kura (1d)
  • Pozostali finaliści:
    • Natalia Kupiec (Id)
    • Krzysztof Spytkowski (Id)
    • Barbara Stangret (Ic3)

 

Rok szkolny 2008/2009

  • LX Olimpiada Matematyczna


14 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
1 laureat III stopnia :
Jarosław Błasiok(3 d)
3 finalistów:
Daniel Malinowski ( 3d)
Marta Drozdek ( 3d)
Sebastian Lisiewski (2d)

  • VI Edycja Śląskiego Konkursu Matematycznego

15 uczniów reprezentowało szkołę w zawodach rejonowych
9 osób zakwalifikowało się do finału uczniowie:

Wojciech Kałuski (2 d)

Michel Migas (2d)
uzyskali tytuł laureata I stopnia

Krystian Dowolski ( 2d) - uzyskał tytuł laureata III stopnia

Michał Warchalski ( 2c2) - uzyskał wyróżnienie

 

  • Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało w sumie 109 uczniów. Otrzymaliśmy następujące nagrody

Tytuł laureata
uczeń klasy 3d – Daniel Malinowski – wycieczka do Berlina

Bardzo dobry wynik
uczeń klasy 2d – Dominik Nabiałek - wycieczka do Berlina
uczeń klasy 1d – Tomasz Sodzawiczny - wycieczka do Berlina
uczeń klasy 2d – Wojciech Kałuski - nagroda 1 stopnia

Wyróżnienie
25 uczniów – nagroda II stopnia

  • XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych i Mistrzostwa Polski

W finale krajowym, szkołę reprezentowały 4 osoby
uczeń klasy 2d – Michel Migas - zajął 2 miejsce, zakwalifikował się do finału w Paryżu
uczeń klasy 3d – Daniel Malinowski - zajął 7 miejsce, zakwalifikował się do finału w Paryżu

  • XXVI Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego

Na konkurs wysłano 4 prace naszych uczniów, do prezentacji finałowej została dopuszczona praca
Jana Wegehaupta – 1d
Adama Śmiałkowskiego - 2d
Marka Golonki –1c2

Uczeń Jan Wegehaupt zajął 1 miejsce Listem gratulacyjnym nagrodzony został
Michel Migas

  • XXXI Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”

8 osób w finale. Laureat I miejsca
Wojciech Kałuski 2d

Laureat II miejsca:
Sebastaian Lisiewski 2d

  • XVII Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”

3 osoby w finale, w tym
Tomasz Sodzawiczny–1d – laureat II miejsca

  • Konkurs klas „Matematyka bez Granic”

startowały wszystkie klasy pierwsze

Klasa 1 c2 zajęła III miejsce w regionie
Klasa 1 c1 zajęła 4 miejsce
Klasa 1d zajęła 5 miejsce
Klasa 1c3 zajęła 6 miejsce

Rok szkolny 2007/2008

  • LIX Olimpiada Matematyczna

16 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
1 laureat trzeciego stopnia: Daniel Malinowski (2 d)
1 finalista: Marcin Parkitny (3d1)

  • V Edycja ŚŒląskiego Konkursu Matematycznego

14 uczniów reprezentowało szkołę w zawodach rejonowych
8 osób zakwalifikowało się do finału:
uczniowie:

 

Daniel Malinowski (2 d)

 

Marek Zwonik (2d)

 

Marta Drozdek (2d))

 

uzyskali tytuł laureata I stopnia
2 osoby uzyskały tytuł laureata II stopnia
1 osoba uzyskała tytuł laureata III stopnia

 

  • Kangur Matematyczny


Startowało w sumie 112 uczniów
Tytuł laureata:

 

Dominik Nabiałek (1d)

 

Daniel Malinowski (2d)

 

Marcin Parkitny (3d1)

 


Bardzo dobry wynik: 7 uczniów
Wyróżnienie: 31 uczniów

  • XXII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych


w finale krajowym, szkołę reprezentowało 7 osób

 

  • XXV Ogólnopolski Sejmik Matematyków


Na konkurs wysłano 3 prace
Do prezentacji finałowej została dopuszczona praca :

Michela Migasa Id
Listami gratulacyjnymi nagrodzenia zostali:

Daniel Malinowski 2d

Sebastaian Lisiewski 1d

  • XXX Konkurs Matematyczny "Rozkosze Łamania Głowy"


13 osób zakwalifikowało się do finału
Laureaci I miejsca:

Daniel Malinowski 2d

Sebastaian Lisiewski 1d
Laureat II miejsca:

Michał Lesko 2d
Laureaci III miejsca:

Marta Drozdek 2d

Maciej Fojt 1d

 

  • Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIXPL


2 osoby zakwalifikowane do finału: Daniel Malinowski (2 d)Marta Drozdek (2d)

Rok szkolny 2006/2007



  • LVII Olimpiada Matematyczna

13 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
1 laureat trzeciego stopnia:

 

Karol Strzałkowski (3d)

 


2 finalistów:

 

Przemysław Horban (3c2)

 

Jarosław Błasiok (1d)

 

    • IV ŒŚląski Konkurs Matematyczny

 

 

13 uczniów reprezentowało szkołę w zawodach rejonowych
8 osób zakwalifikowało się do finału (3 uczniów uzyskało tytuł laureata III stopnia)

  • Kangur Matematyczny


Startowało w sumie 124 uczniów
Tytuł laureata: Jarosław Błasiok (1d)
Bardzo dobry wynik: Marcin Parkitny (1d1)

 

  • XXI Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

 

 

w finale krajowym, szkołę reprezentowały 3 osoby

 

  • XXIV Ogólnopolski Sejmik Matematyków


Na konkurs wysłano 3 prace, z których wszystkie zostały dopuszczone do prezentacji finałowej
Autorzy tych prac:

 

Tomasz Badura II d2

 

Krzysztof Postek II d2

 

Anna Szczepanek II d2

 

  • XXIX Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”


8 osób zakwalifikowało się do finału
Uczniowie klas Id: Jarosław Błasiok i Daniel Malinowski zostali laureatami I miejsca,
Marcin Parkitny z IId1 laureatem II miejsca

Rok szkolny 2005/2006

  • LVII Olimpiada Matematyczna

     

     

     

     

    8 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia
    3 finalistów:

    Karol Kański

     

    Sławomir Kierat
    Karol Strzałkowski

    • III Śląski Konkurs Matematyczny


    13 uczniów reprezentowało szkołę w zawodach rejonowych
    10 osób zakwalifikowało się do finału:

    Uczeń klasyII d - Karol Strzałkowski został laureatem I miejsca Uczeń klasy 1d2 – Krzysztof Postek został laureatem II miejsca

     

    • Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało w sumie 145 uczniów. Otrzymaliœmy następujące nagrody:


    Tytuł laureata
    uczeń klasy IId – Karol Strzałkowski - wycieczka do Paryża
    Bardzo dobry wynik
    uczeń klasy Id – Marcin Parkitny – wycieczka do Wiednia
    Bardzo dobry wynik
    6 uczniów– nagroda – odtwarzacze MP3
    Wyróżnienie
    35 uczniów

    • XIX Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych i Mistrzostwa Polski GMiL

    w finale krajowym, szkołę reprezentowały 2 osoby:
    Daniel Garbień, klasa IIc2
    Przemysław Pawelec- klas Id1

     

    • Konkurs: „Alfik Matematyczny”

    - startowało w sumie 89 uczniów. Otrzymaliœmy następujące nagrody:
    Tytuł laureata:

     


    Karol Kański 3d1

     

    Marci Parkitny – 1d1

     

    Maciej Pająk –1d1

     


    Dyplom za bardzo dobry wynik
    28 uczniów

    • XXIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego

     


    Na konkurs wysłano 7 prac naszych uczniów.
    2 uczniów dopuszczono do prezentacji finałowej:
    Arkadiusz Socała Id 1
    Konrad Gołuchowski – II d
    1 uczeń został wyróżniony listem gratulacyjnym:
    Arkadiusz Żelichowski II c2

      • XXVIII Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”.

     

    5 osób w finale.
    Uczeń klasyII d - Karol Strzałkowski został laureatem I miejsca
    2 uczniów zdobyło wyróżnienie

     

      • Konkurs „Matematyka bez granic”

     

    uczestniczyło 5 klas.

     

    Klasa 1d2 zajęła 5 miejsce

     

    Klasa 1d1 do 7 miejsca

     

    Klasa 1c1 i 1c2 9 miejsce.

    • Konkurs organizowany przez WSOP _ WSOP- MAT

    Uczestniczyło 52 uczniów

     

    8 - osób zakwalifikowało się do finału

     

    Uczeń klasy II d - Karol Strzałkowski został laureatem IV miejsca

     

 

Rok szkolny 2004/2005

 

  • LVI Olimpiada Matematyczna:

2 uczniów wzięło udział w zawodach II stopnia (Karol Kański. Sławomir Kierat)

  • Śląski Konkurs Matematyczny

12 uczniów wzięło udział w zawodach rejonowych

6 osób zostało zakwalifikowanych do finału

  • Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało w sumie 150 uczniów. Otrzymaliœmy następujące nagrody:

 

 

Tytuł laureata :

 

uczeń klasy Id – Wojciech Chrobak - wycieczka do Paryża

 

uczeń klasy IId 1– Karol Kański - wycieczka do Paryża

 

Nagroda I stopnia :

 

uczeń klasy Id – Karol Strzałkowski – wycieczka do Niemiec

 

uczeń klasy Id – Sebastian Górecki – wycieczka do Niemiec

 

12 nagród II stopnia, (27 dyplomów za bardzo dobry wynik)

 

12 nagród III stopnia ( 14 wyróżnień)

 

  • XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych i Mistrzostwa Polski GMiL:


w finale krajowym, szkołę reprezentowała 1 osoba -

 

Katarzyna Tomaszewska, klasa IIId1

  • Konkurs: „Alfik Matematyczny” - startowało w sumie 97 uczniów. Otrzymaliœmy następujące nagrody:



Tytuł laureata:

 

uczeń klasy Id – Karol Strzałkowski - obóz naukowy

 

uczeń klasy IId 2– Sławomir Kierat - - obóz naukowy

 

Dyplom za drugą lokatę:

 

uczeń klasy Ic2 – Daniel Garbień

 

 

 

Dyplom za trzecią lokatę -6 osób

 

 

 

  • XXII Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Œląskiego



Na konkurs wysłano 11 prac naszych uczniów.

2 uczniów dopuszczono do prezentacji finałowej:
Rafał Kelm Id – 4 miejsce w finale
Anna Fojt – II d 2

 


2 uczniów zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi:

 

Olga Szulczyk II d2

 

Krzysztof Piecuch II c1

 

  • XXVII Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”.



7 osób w finale.
4 uczniów zdobyło wyróżnienie

  • Powszechny Internetowy Konkurs z matematyki organizowany przez Politechniką Warszawską

uczeń klasy IIc1 – Wojciech Czarnecki zakwalifikował się do finału

 

  • Konkurs „Matematyka bez granic”

     

     

     

     

     

uczestniczyło 5 klas. klasa Id zajęła 1 miejsce, 1c2, zajęła 4 miejsce.

Rok szkolny 2003/2004

  • LIII Olimpiada Matematyczna:

 



9 uczniów wzięło udział w zawodach II stopnia.

  • Śląski Konkurs Matematyczny

16 uczniów wzięło udział w zawodach rejonowych

6 osób zostało zakwalifikowanych do finału

  • Konkurs: „Kangur Matematyczny”

Startowało w sumie 182 uczniów. Otrzymaliœmy następujące nagrody:
Tytuł laureata
uczeń klasy Id2 – Sławomir Kierat - wycieczka do Paryża
Nagroda I stopnia
uczeń klasy Ic1 – Wojciech Czarnecki – wycieczka do Pragi Budapesztu
18 nagród II stopnia, (56 dyplomów za bardzo dobry wynik)
19 nagród III stopnia ( 212 wyróżnień)

 

XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych i Mistrzostwa Polski GMiL



W finale krajowym, szkołę reprezentowało 4 uczniów:

 

Daria Szmurło, klasa IVc2

 

Jakub Nawrocki, klasa IId1

 

Patryk Bochanek, klasa IId1

 

Adam Kuziów, klasa IId1

 

Katarzyna Tomaszewska, klasa IId1

  • XXI Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Œląskiego

    Na konkurs wysłano 14 prac naszych uczniów.

    7 uczniów dopuszczono do prezentacji finałowej:

     

    Michał Januszewski IId2

     

    Szymon Acedański – IV d

     

    Katarzyna Tomaszewska - II d1

     

    Izabella Kluczyńska – IId1

     

    Daria Szmurło – kl. IV c2

     

    Adam Mucha – kl. IVd

     

    Michał Zajda – kl. IV d ( 3-cie miejsce)

     

    2 uczniów zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi:

     

    Ewelina Motała II d2

     

    Michał Waluœ I d2

     

     

     

     

     

    • XXVI Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”.

4 osoby w finale.

 

uczeń klasy 1d1 Piotr Biernat zdobył wyróżnienie

 

Rok szkolny 2002/2003

  • LIII Olimpiada Matematyczna:

Uczestnicy zawodów II stopnia (półfinał):

 

Paweł Borówka

 

Mariusz Firszt

 

Michał Farnik

 

Janusz Głowiak

 

Piotr Gwiżdż

 

Roman Kliœ

Krzysztof Kowalczyk

 

Arkadiusz Kramza

 

Mariusz Łusiak

 

Ryszard Macioł

 

Michał Mąka

 

Anna Sikora

 

Marcin Wojtaszek

 

Paweł Wolak

 

Rok szkolny 2001/2002

 

  • Stypendyści

Szymon Acedański i Łukasz Skowronek byli w roku 2003 stypendystami Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Arkadiusz Kramza i Mariusz Firszt zostali objęci patronatem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 

Szymon Acedański otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.

 

Szymon Acedański otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w nauce.

 

  • LIII Olimpiada Matematyczna:

Uczestnicy zawodów II stopnia (półfinał):

 

Paweł Borówka

 

Jerzy Chałupski

 

Michał Farnik

 

Piotr Gwiżdż

 

Tomasz Kmiecik

 

Arkadiusz Kramza

 

Marcin Machura

 

Ryszard Macioł

 

Michał Mąka

 

Łukasz Pińkowski

 

Paweł Wolak

 

Michał Zajda

  • XIX Ogólnopolski Sejmik Matematków

 

Wysłano 9 prac, z czego 6 przeszło do finału

 

Szymon Acedański kl. IId - I miejsce za pracę "Skalkulator", został też wyróżniony za najciekawszą prezentację pracy.

 

Arkadiusz Kramza kl. IId - II miejsce za pracę "Funkcja pi"

 

Tadeusz Kasprzyk kl. IIc1

 

Mariusz Firszt kl. IIId1

 

Marcin Wojtaszek kl. IIId2

 

Michał Jarczyk kl. IIIc2

 

  • XXIII Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół śœrednich

 

Adam Mucha kl. IId - laureat

 

Jacek Sowiński kl. IId

 

Daria Szmurło kl. IIc2

 

Krzysztof Kowalczyk kl. IId - laureat

 

Michał Zajdakl. IId

 

Arkadiusz Kramza kl. IId

 

  • Matematyka bez granic

Udział w konkursie wzięło 5 drugich klas

 

Klasa IId zajęła 1 miejsce w województwie

  • Konkurs Matematyczny "Kangur Europejski"

 

W zawodach wzięło udział 206 uczniów naszej szkoły. Zdobyliœmy 5 nagród głównych, 6 nagród I stopnia, 22 nagrody II stopnia, 29 nagród III stopnia oraz 42 wyróżnienia. Oto zdobywcy nagród głównych:

 

Wojtek Kisiel - I miejsce - nagroda: wyjazd na obóz wakacyjny do Paryża.

 

Paweł Borówka kl IId1 - III miejsce - nagroda: wyjazd na obóz wakacyjny do Paryża.

 

Arkadiusz Kramza kl. IId nagroda główna: wyjazd na obóz wakacyjny do Zakopanego.

 

Adam Borówka kl. IId nagroda główna: wyjazd na obóz wakacyjny do Zakopanego.

 

Krzysztof Kowalczyk kl. IId nagroda główna: wyjazd na obóz wakacyjny do Zakopanego.

 

  • Międzynarodowy konkurs gier matematycznych i logicznych

 

W konkursie udział wzięło 8 osób. Do finału krajowego dostały się trzy osoby. Wyróżnienia w finale krajowym otrzymały 3 osoby:

 

Adam Mucha kl. IId

 

Piotr Łakomy kl. IId

 

Jacek Sowiński kl. IId

  • Rozkosze Łamania Głowy

W finale konkursu uczestniczyło 5 osób z naszej szkoły:

 

Adam Mucha kl. IId - III miejsce

 

Ewa Kowalówka kl. IId

 

Arkadiusz Kramza kl. IId

 

Leszek Dutkiewicz kl. IId

 

Mateusz Woźniak kl. IId

 

  • III Powszechny Konkurs Internetowy z Matematyki organizowany przez Politechnikę Warszawską

 

Wzięły w nim udział 3 osoby. Do finału zakwalifikowali się:

 

Paweł Borówka kl. IIId1

 

Michał Farnik kl. IIId1

 

Arkadiusz Kramza kl. IId

 

Leszek Dutkiewicz kl. IId

 

Mateusz Woźniak kl. IId

Rok szkolny 2001/2002

 

 

  • Stypendyœci

Tomek Kmiecik (kl. IVd) zotsał w roku 2002 stypendystą Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.
Szymon Acedański i Michał Zajda (obaj IId) zostali objęci patronatem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Rok szkolny 1999/2000

  • LI Olimpiada Matematyczna:

Finał Olimpiady Matematycznej:

 

Michał Matuszewski zostaje laureatem i reprezentuje Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Bukareszcie. Otrzymuje tam brązowy medal.

 

  • Ogólnopolski Sejmik Matematyczny - finał:


Aleksander Kasprzyk kl IVd - praca "Tożsamoœci i nierównoœci w trójkącie"
Filip Szczerek kl. IVd - praca "Fraktalna Natura"
Filip Szczerek został wyróżniony za najciekawszą prezentację pracy.

  • Konkurs Gier Matematycznych i Logicznych

 

Łukasz Słabiński kl. IVd

 

Paweł Mierniczek kl. IVd

  • XXV Vojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół œrednich
    W finale szkołę reprezenatowali:

 

Łukasz Pińkowski kl IId - laureat

 

Paweł Januszewski kl. IId

 

Paweł Borówka kl. Id1

 

  • Konkurs Matematyczny "Kangur Europejski"

 

Zdobywcy najlepszych miejsc:

 

Marcin Chrost - kl. IIId - 1 miejsce - nagrodą: wyjazd na obóz wakacyjny do Paryża

 

Łukasz Pińkowski - kl IId - nagroda I stopnia

 

Rok szkolny 1997/1998

  • XLIX Olimpiada Matematyczna:

 

Uczestnicy zawodów II stopnia (półfinał):

Paweł Maœlankiewicz kl. IIId

Michał Matuszewski kl. IIId - zakwalifikowany do finału

Marcin Stencel kl. IIId

Piotr Stencel kl. IIId - wyróżnienie

Finał Olimpiady Matematycznej:

Michał Matuszewski zostaje zdobywcą trzeciej nagrody i uzyskuje tytuł laureata.

  • VII Mała Olimpiada Matematyczna

Uczestnicy zawodów II stopnia:

Michał Matuszewski kl. IIId - zakwalifikowany do finału

Marcin Stencel kl. III

  • Finał Małej Olimpiady Matematycznej:

 

Michał Matuszewski zostaje zdobywcą czwartej nagrody i uzyskuje tytuł laureata.

  • Ogólnopolski Sejmik Matematyczny

 

Paweł Maœlankiewicz kl. IIId - wyróżnienie I stopnia oraz I miejsce za pracę "Równania diofantyczne".

Anna Kula kl. IId - wyróżnienie I stopnia oraz II miejsce za pracę "Szczęœciu można pomóc"

Julia Zadrożna - wyróżnienie w półfinale za pracę "Wstęp do teorii grafów i jej zastosowań w algorytmicznej optymalizacji sieciowej"

Ponadto Paweł Maœlankiewicz został wyróżniony za najciekawszą prezentację pracy.

 

  • XXIII Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół œrednich

 

Marcin Chrost kl. IId - I miejsce

Piotr Kalemba kl. IId - III miejsce

Jacek Kaniuk kl. IId - laureat

Bartosz Pytlik kl. IId - laureat

Tomasz Kłoda kl. Id - laureat

Aleksander Kasprzyk kl. Id

  • VI Międzywojewódzki Konkurs Matematyczny

Drużyna uczniów klasy IId w składzie:

Marcin Chrost

Piotr Kalemba

Jacek Kaniuk

zajęła 10 miejsce.

  • Konkurs Matematyczny "Kangur Europejski"

 

W zawodach wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły. Zdobywcy najlepszych miejsc:

Wojciech Kolondra kl. IVd - II miejsce - nagroda: wyjazd na obóz wakacyjny do Brna.

Piotr Stencel kl. IVd - III miejsce - nagroda: kalkulator graficzny FX 4800

Paweł Maœlankiewicz kl. IIId - III miejsce - nagrodą: œpiwór

Michał Matuszewski kl. IIId - IV miejsce - nagrodą: œpiwór

Jacek Kaniuk kl. IId - III miejsce - nagroda: wyjazd na obóz wakacyjny do Brna.

Marcin Chrost kl. IId - V miejsce - nagroda: œpiwór

  • Stypendyœci

Paweł Maœlankiewicz jest był w roku 1998 stypendystą stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.

Michał Matuszewski został objęty patronatem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
  1. LXII Olimpiada Matematyczna:

· 20 osób zakwalifikowało się do zawodów II stopnia

· 2 finalistów: Tomasz Sodzawiczny ( 3d), Martyna Gajos ( 3c3),

  1. VIII EdycjaŚląskiego Konkursu Matematycznego

· 16 osób zakwalifikowało się do finału

§ Tomasz Cwielung (2 d), uzyskał tytuł laureata I stopnia,

§ Wawrzyniec Kostorz (2d), Paweł Kura (2d), Maciej Ogórek( 2d) uzyskali tytuł laureata II stopnia,

§ Igor Bałys (2d), Marcin Kurka (2d), Joanna Szczepek ( 2d), Karol Bacik (1d), Beata Choroba (2d), Natalia Kupiec (2d), Piotr Urbańczyk (2d) uzyskali wyróżnienie

  1. Konkurs: „Kangur Matematyczny” - startowało 140 uczniów. Otrzymaliśmy następujące nagrody:

· Bardzo dobry wynik

o Piotr Klasa (1d) - wycieczka do Budapesztu

o Piotr Pikul (1d), Tomasz Cwielung (2d), Wawrzyniec Kostorz (2d), Paweł Kura (2d), Beata Choroba (2d), Jan Resiak (3d) – nagrody rzeczowe

· Wyróżnienie - 34 uczniów

  1. XXVIII Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego

Na konkurs wysłano 8 prac naszych uczniów,

do prezentacji finałowej zostaładopuszczone prace :

o Karola Bacika – 1d („Grafy eulerowskie)”

o Tomasza Chyrowicza– 2d („Kryptografia w praktyce”)

o Piotra Wasilewskiego -1b („Statystyka -kłamstwa, wierutne kłamstwa! Ale czy na pewno?”)

o Tomasza Zaręby -2c1 („Listy do licealisty. Średnie matematyczne”)

· Uczeń Karol Bacik zajął 3 miejsce

Listem gratulacyjnym nagrodzeni zostali:

o Michał Ciołczyk (2d), Piotr Pikul (1d),

  1. XXXIII Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy” - 16 osób w finale

· Laureaci II miejsca:

o Piotr Pikul -1d, Natalia Kupiec -2d

· Laureat III miejsca:

o Karol Bacik 1d

  1. XIX Konkurs Matematyczny „Nudna Matematyka”- 2 osoby w finale, w tym

o Karol Bacik 1d – laureat III miejsca

  1. Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej

o do finału krajowego zakwalifikował się Łukasz Stangrecki (3d)

  1. Potyczki Matematyczne - konkurs organizowany przez pracowników Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

o Jan Resiak 3d - 10 miejsce w finale krajowym

  1. Międzynarodowy Konkurs Gier Matematycznych i Logicznych.

o finaliści: Adam Białożyt (3d), Jan Resiak (3d), Tomasz Sodzawiczny (3d),

  1. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczno-Logiczna organizowana przez portal:zadane.pl

o finaliści : Piotr Ciura (6 miejsce) -2d, Beata Choroba -2d, Marcin Kurka -2d

  1. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – matematyka

o finalista: Paweł Kura -2d

  1. Internetowy Konkurs z Matematyki organizowany przez Politechnikę Warszawską

Ø laureat 4 miejsca: Wawrzyniec Kostorz - 2d

  1. Konkurs klas „Matematyka bez Granic” – startowały wszystkie klasy pierwsze

o Klasa 1 d zajęła III miejsce w regionie