Uniwersalny relatywizm zazwyczaj oszczędza też matematykę. Łatwiej śledzić w historii skoki w naukach empirycznych i humanistycznych, niż odpowiedzieć na proste pytanie: jak to się stało, że Galileusz i Newton obrócili arystotelesowską fizykę w gruzy, a dowody Euklidesa wciąż pozostają w mocy?

Leszek Kołakowski

Aktualności

W finale XXVII edycji wojewódzkiego konkursu "Nudna Matematyka" uczennica naszej szkoły Magda Wójtowicz zajęła I miejsce.

Do finału zakwalifikowani byli również:

  • Paweł Lamża,
  • Mateusz Marczyk.

 

Do półfinału zakwalifikowali się:

  • Mateusz Bywalec,
  • Kamil Długosz,
  • Weronika Klatka,
  • Paweł Lamża,
  • Łukasz Łagosz,
  • Mateusz Marczyk,
  • Maksymilian Pakos,
  • Filip Piskorski,
  • Przemysław Szewczak,
  • Magda Wójtowicz.

 

Finalistami XXXV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków zostali:
Rafał Loska (1d)
Jacek Wieczorek (1d)
Karolina Dądela (2d)
Irena Grzesik (2d)

Tytuł laureata LXIX Olimpiady Matematycznej uzyskał Paweł Moćko (2d),

tytuł finalisty uzyskali:

  • Łukasz Wcisło (3d)
  • Michał Kobiela (3d)
  • Weronika Lorenczyk (3d)
  • Katarzyna Kępińska (2d)
  • Roch Wójtowicz (2d)

Tytuł laureata XV Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik otrzymali:

  • Katarzyna Kępińska – 2d – laureatka I stopnia
  • Paweł Moćko – 2d - laureat I stopnia
  • Roch Wójtowicz -2d - laureat I stopnia
  • Wojciech Duda -2d - laureat II stopnia
  • Dorota Bujak -1d – laureatka II stopnia
  • Natalia Wykpis 2d – laureatka II stopnia
  • Aleksander Katan – 2d – laureat II stopnia
  • Jędrzej Wicha – 2d- laureat III stopnia
  • Karolina Dądela – 2d – laureatka III stopnia
  • Joanna Ginalska – 2d – laureatka III stopnia
  • Justyna Król– 2b – laureatka III stopnia
  • Rafał Loska -1d – laureat III stopnia

Podczas finału XL Rozkoszy Lamania Głowy uczniowie naszej szkoły odnieśli spektakularne sukcesy:

w kategorii klas pierwszych:

  • Dorota Bujak zajęła I miejsce,
  • Rafał Loska zajął II miejsce,
  • Marta Kładź zajęła III miejsce,

w kategorii klas drugich:

  • Aleksander Katan zajął I miejsce,
  • Paweł Moćko zajął II miejsce,
  • Jędrzej Wicha zajął III miejsce.

Uczennica klasy 2d Weronika Loreńczyk uzyskała srebrny medal podczas VI European Girls’ Mathematical Olympiad.

Uczennica klasy 2d Katarzyna Kępińska uzyskała tytuł finalistki w XVI Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej.

Do finału LXIX Olimpiady Matematycznej zakwalifikowali się: Katarzyna Kępińska, Weronika Lorenczyk, Paweł Moćko, Łukasz Wcisło, Roch Wojtowicz oraz Michał Kobiela.

Szkołę reprezentowały 2 drużyny. W kategorii SENIOR:

  • Katarzyna Kępińska - 2d
  • Weronika Lorenczyk - 2d
  • Paweł Moćko - 2d
  • Łukasz Wcisło - 3d
  • Roch Wójtowicz - 2d

zajęła 10 miejsce w kraju i 17 na świecie z liczbą punktów 31.

 

W kategorii JUNIOR drużyna w składzie:

  • Dorota Bujak - 1d
  • Adam Jeliński - 1d
  • Marta Kładź - 1d
  • Rafał Loska - 1d
  • Franciszek Pindel - 1d

zajęła 30 miejsce w kraju oraz 49 na świecie z ilością punktów 32.

Uczeń klasy 2d - Paweł Moćko uzyskał tytuł laureata I stopnia, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej.
 
Ponadto, do finału konkursu zakwalifikowali się: Karolina Dądela - 2d, Joanna Ginalska - 2d, Rafał Loska - 1d oraz Roch Wójtowicz - 2d.

Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów naszej szkoły:

  • uczniowie klas pierwszych:
    Kamil Brożek-1c1, Dorota Bujak-1d, Piotr Ignacy-1d, Adam Jeliński-1d, Marta Kładź-1d, Piotr Lisowsk-1d, Rafał Loska-1d, Daniel Oleszek-1c1, Mateusz Orzeł-1c1, Michał Sowiński-1d, Marcel Ścierski-1d, Mikołaj Wąsacz-1d, Jakub Wrona-1c1, Adam Żyłka-1d,
  • uczniowie klas drugich:
    Wojciech Duda -2d, Karolina Dądela-2d, Joanna Ginalska-2d, Aleksander Katan-2d, Katarzyna Kępińska-2d, Krzysztof Kordal-2d, Justyna Król-2b, Piotr Matusiak-2d, Mateusz Matyjaszczyk-2c3, Paweł Moćko-2d, Jędrzej Wicha-2d, Roch Wójtowicz-2d, Natalia Wykpis -2d.

Finał odbędzie się 22 marca 2018 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Do II etapu LXIX Olimpiady Matematycznej zakwalifikowali się: Jan Błasiok, Dorota Bujak, Karolina Dądela, Wojciech Duda, Joanna Ginalska, Hubert Giza, Adam Jeliński, Aleksander Katan, Katarzyna Kępińska, Michał Kobiela, Krzysztof Kordal, Justyna Król, Paweł Lamża, Tomasz Lamża, Weronika Lorenczyk, Rafał Loska, Piotr Matusiak, Mateusz Matyjaszczyk, Paweł Moćko, Maria Muszyńska, Oskar Nowak, Łukasz Wcisło, Jędrzej Wicha, Roch Wojtowicz, Natalia Wykpis.

Uczeń klasy 2d - Bartosz Sawicki uzyskał tytuł finalisty.

Do finału XV Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik zakwalifikowali się: Dorota Bujak (1d), Karolina Kądela (2d), Wojciech Duda (2d), Joanna Ginalska (2d), Adam Jeliński (1d), Aleksander Katan (2d), Katarzyna Kępińska (2d), Marta Kładź (1d), Krzysztof Kordal (2d), Justyna Król (2b), Rafał Loska (1d), Piotr Matusiak (2d), Mateusz Matyjaszczyk (2c3), Paweł Moćko (2d), Bartosz Sawicki (2d), Jędrzej Wicha (2d), Roch Wójtowicz (2d), Natalia Wykpis (2d).
Finał odbędzie się 16 marca 2018.

Do półfinału XVI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikowali się uczniowie: Adam Kernel, Anna Czachowska, Hanna Tabaszewska, Katarzyna Kępińska.

W finale XXVI Wojewódzkiego Konkursu Nudna Matematyka uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

  • I miejsce - Rafał Loska
  • III miejsce -Adam Jeliński

Do finału dostali się równiż Marta Kładź oraz Marcel Ścierski.

Do finału LXVIII Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się 6 uczniów naszego liceum.

  • Jakub Brojacz 3D - uzyskał tytuł Laureata III stopnia
  • Weronika Lorenczyk 2D - zakwalifikowała się do Reprezentacji Polski. Będzie ją reprezentowała w roku szkolnym 2017/2018
  • Michał Biesek 3D - uzyskał tytuł finalisty
  • Jakub Janczarski 3D - uzyskał tytuł finalisty
  • Katarzyna Kępińska 1D - uzyskała tytuł finalisty
  • Roch Wójtowicz 1D - uzyskał tytuł finalisty